1991-11-09 Devil
9 Kasım 1991

Devil konseri

Devil’in geri dönüş konseri olarak çok büyük bir prodüksiyon ortaya koyduğu, ancak karşısında sayıca çok küçük bir seyirci topluluğunu bulduğu bir konser. Aynı gün Sultanahmet Meydanı’nda yapılan Hasankeyf Yaşamalı başlıklı rock konserinin yapılması Devil ile bu konserin organizasyonu arasında tartışma yaşanmasına sebep olmuştu.

Yorum yap:

Sonraki 5 olay:
9 Kasım 1991

Hasankeyf Yaşamalı – Dev Rock Konseri

Devil’in geri dönüş konseriyle aynı tarihte bir başka rock konseri duyuruldu. Afişte Bulutsuzluk Özlemi, Ezgi’nin Günlüğü, Kesmeşeker, Akbaba ve Asım Can Gündüz isimleri yer alıyordu. Etkinliği izlemek ücretsizdi. Aynı güne iki konserin çakışması tartışmalara sebep oldu. Konserin basında oluşan yankılarından gördüğümüz kadarıyla Asım Can Gündüz ve Ezgi’nin Günlüğü sahne almadı.

İlgili olaylar:

14 Kasım 1991

Kesmeşeker konseri

Kasım 1991

Laneth 7. Sayı

Laneth’in 5’inci sayısında kapak grubu Rumble Militia idi. DarkPhase ve Asım Can Gündüz röportajları, Spinners’ın demosu, ODTÜ’de Anti-Uyuşturucu Rock Konseri etkinliği, PK27’de İzmir’in tanıdık metalik simalarından Özgür Ölütoprağı’nın mektubu ve “Günde 10 saat çalışmakla ünlü olunmaz!” başlıklı tartışma yazısı içerikte dikkati çekmekte.

Kasım 1991

Mega Metal 4. Sayı

Türkiye Rock Tarihi sitesinde bu sayıyı okumanız mümkün, tıklayınız.

Oradaydılar:
1991-11-30 Moribund Youth
30 Kasım 1991

Moribund Youth konseri

Oradaydılar:
Bu sıra bitti. Tekrar sıralayalım: Baştan sona Sondan başa